تاریخچه شرکت تیمن

 پس از گذشت یک قرن از احداث اولین کارخانه چای در ایران؛ شرکت تیمن (چای رفاه لاهیجان) در خطه سرسبز لاهیجان واقع در قریه زیبای بیجاربنه در زمینی به مساحت 10000 مترمربع و زیربنای 8000 مترمربع به‌منظور فرآوری چای و با هدف آماده‌سازی محصول، جهت عرضه به بازار، با ظرفیت تولید و بسته‌بندی 20 تن چای خشک در شبانه‌روز، در سال 1381 تأسیس شد.

این شرکت با در اختیار داشتن 2 کارخانه چای‌سازی و تجهیزات مکانیزه بسته‌بندی، به‌منظور ارتقاء کیفیت چای و ارضای ذائقه‌های متفاوت، اقدام به تولید انواع چای طبیعی، میوه‌ای و گیاهی نموده است. شرکت تیمن همچنین در سال 1387 برای اولین بار موفق به تولید چای سبز از بوته‌های چای ایران گردیده که پیش از آن 100% وارداتی بوده است. این شرکت در سال 1389، با تلاش مضاعف موفق شد چای اولونگ، نماد زیبایی شرق را هم برای اولین بار در ایران تولید نمود.

شرکت تیمن مفتخر است اعلام دارد در سال 91، موفق به تولید چای سفید و کیک و کلوچه حاوی چای سبز و همچنین کوکی حاوی چای سبز (کوکتی) برای اولین بار در ایران گشته و اکنون آمادگی خود را جهت عرضه محصولات، چای سبز و سیاه در بسته‌بندی، اوزان و طعم‌های متنوع ازجمله (بهارنارنج، هل، نعناع، دارچین، یاس، سیب و هلو) و کیک و کلوچه سبز و برنج قهوه‌ای درجه 1 و ادویه‌جات و حبوبات با نام‌های تجاری رفاه، سوگند، فاطیما، تیمن، تیما و بهفر با بهترین کیفیت اعلام می‌دارد.

همچنین، شرکت تیمن (چای رفاه لاهیجان)، همگام با استانداردهای جهانی و با همت کارشناسان متخصص ایرانی و کارکنان پرتلاش خود موفق به اخذ گواهینامه‌های ISO 9001-2008 و ISO 22000 و ستاره بین‌المللی کیفیت از شرکت TUV آلمان و HACCP در مدیریت کیفیت و ایمنی بهداشت، نشان استاندارد ملی ایران و راه‌اندازی واحد R&D به‌منظور گسترش و تحقیقات بیشتر شده و نیز در فروردین 1389 موفق به دریافت نشان ایمنی و سلامت (سیب سلامت) برای چای سبز و در سال 1394 نیز موفق به دریافت نشان ایمنی و سلامت برای چای اولونگ، برنج سفید و برنج قهوه‌ای برای اولین بار در ایران گردیده است.

لازم به ذکر است که شرکت تیمن همچنین موفق به دریافت گواهینامه حلال، گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کننده در سه سال متوالی و عنوان چهره ماندگار در تولید چای سبز و عنوان واحد نمونه صنعتی نیز شده است. ضمناً در سال 1395 این شرکت با دریافت گواهی‌نامه ارگانیک از شرکت سرس آلمان و با همکاری پژوهشکده چای ایران موفق به تولید چای ارگانیک برای اولین بار در کشور شده است. شرکت تیمن در زمینه صادرات نیز تاکنون با کشورهای مختلفی از قبیل ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، عراق، افغانستان، ترکیه، جمهوری چک، روسیه، استرالیا، امارات و کویت همکاری داشته و به‌عنوان صادرکننده نمونه استان برای چهار سال متوالی (از سال 1392 تا 1395) انتخاب گردیده است.